تبلیغات
بیست و یک جهان - اجرای مدل جدید آموزش مهارت به شاغلان

اجرای مدل جدید آموزش مهارت به شاغلان

جمعه 10 دی 1395 12:54 ق.ظ

 

اجرای مدل جدید آموزش مهارت به شاغلان

 • اجرای مدل جدید آموزش مهارت به شاغلان

  كدخبر: ۳۳۰۹۳

  تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ – ۱۹:۱۰

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

  اجرای مدل جدید آموزش مهارت به شاغلان

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه از اجرای طرح جدید آموزش مهارت خبر داد و گفت: مدل آموزش به همراه تولید و برنامه ریزی در حوزه مشاغل خانگی در دستور کار قرار دارد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی برقنیوز به نقل از مهر، کورش پرند با تاکید بر تعامل دولت، مجلس و بخش خصوصی در ایجاد اشتغال از طریق مهارت آموزی گفت: با اجرای طرح آموزش، تولید، بازاریابی و فروش، مراکز آموزش مهارت یک گام جلوتر به سمت تولید هدایت شده است.
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: طرح یادشده مدلی برای سرمایه گذاری اندک جهت رسیدن به ارزش افزوده بالا و زمینه ساز تحولی در استانداردهای آموزش فنی و حرفه ای است. در فاز نخست برقوه هایی در زمینه پوشاک، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، گیاهان دارویی، قالیبافی، بازارسازی و بازاریابی تشکیل شده است.
  پرند ادامه داد: مدل آموزش به همراه تولید را با بخش خصوصی تجربه می کنیم و به همین منظور سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه مشاغل خانگی برنامه ریزی کرده است.
  وی با اشاره به پایان دوره آموزشی ۶۰ مربی سنگ های قیمتی که طی ۲ ماه از ۱۰ استان کشور در این دوره شرکت کرده بودند گفت: هم اکنون این افراد می توانند وارد حوزه آموزش شوند و علاقمندان دیگر را برای انجام تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی آموزش دهند.
  این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه یادآور شد: در این طرح از کارآفرینان و صاحبان سرمایه یاری می گیریم و با کمک بخش خصوصی کار را به جلو می بریم. هم اکنون ده ها حوزه تولیدی در رشته های مختلف در حال اجرا است و در ۵ رشته نیز وارد برنامه ریزی شده ایم.
  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: در زمینه برندسازی، بسته بندی و فروش هم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور فعالیت های ارزنده ای را انجام می دهد، متاسفانه تاکنون به زنجیره ارزش قبل و پس از تولید توجه نکردیم که با تربیت مربی می توان این ضعف ها را برطرف کرد.


برچسب ها: اجرای ، مدل ، جدید ، آموزش ، مهارت ، به ، شاغلان ،