تبلیغات
بیست و یک جهان - حدیث اشک در میدان امام حسین (ع)

حدیث اشک در میدان امام حسین (ع)

یکشنبه 1 اسفند 1395 02:05 ب.ظ

 

حدیث اشک در میدان امام حسین (ع)

 • حدیث اشک در میدان امام حسین (ع)

  گروه جامعه: دبیر ستاد فاطمیه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برنامه‌های این سازمان با عنوان «حدیث اشک» در میدان امام حسین(ع) به مناسبت فاطمیه خبر داد.

  ‌به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه، مراسم عزاداری به مناسبت شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه (س) با عنوان «حدیث اشک» در میدان آیینی امام حسین (ع) در حال برگزاری است.

  سید علیرضا فاطمیان‌پور، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۲ و دبیر ستاد فاطمیه درباره برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در این حوزه گفت: با همکاری مجموعه فرهنگی ریحانه النبی «کوچه بنی‌هاشم» را با متراژ هزار و ۳۰۰ متر در میدان امام حسین (ع) شبیه‌سازی کرده‌ایم. مردم با ورود به این کوچه با تیم‌های محتوایی رو به رو می‌شوند که زندگی حضرت زهرا (س) را تا زمان شهادت ایشان توضیح می‌دهند و ارتباط این مسئله با مهدویت را تشریح می‌کنند.       

  وی افزود: گروه محتوایی مطالبشان را به طور کامل از منابع اهل سنت گرفته‌اند و روایتی را بیان می‌کنند که مورد اتفاق همه فرقه‌های اسلامی است. در انتهای کوچه نیز محصولات فرهنگی با هدف بصیرت‌افزایی به شهروندان اهدا می‌شود. این برنامه تا ۱۵ اسفند هر روز ساعت ۱۸:۳۰
  تا ۲۰:۳۰ به مدت ۱۰ شب اجرا می‌شود. همچنین صبح‌ها آمادگی بازدید مدارس با هماهنگی قبلی وجود دارد.        

  دبیر ستاد فاطمیه با اشاره به بخش‌های دیگر برنامه‌های فاطمیه عنوان کرد: نمایشگاه و فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی با محوریت حضرت زهرا (س) و تعزیه شهادت آن حضرت از روز شنبه ۲۳ بهمن ماه آغاز شده و از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به مدت ۱۰ روز در میدان امام حسین (ع) اجرا می‌شود. یک غرفه با موضوع حجاب و عفاف که مسابقاتی در آن برگزار می‌شود و عکس حجاب برتر به همت منطقه ۱۳ از بخش های دیگر برنامه‌ای این دهه است.

  منبع

  مطلب حدیث اشک در میدان امام حسین (ع) در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

برچسب ها: حدیث ، اشک ، در ، میدان ، امام ، حسین ، (ع) ،